علوم تجربی

این وبلاگ جهت استفاده دانش آموزان و همکاران عزیز ایجاد شده است.

غنی سازی تجارب یادگیری درس علوم دوره راهنمایی

طرح غنی سازی تجارب یادگیری از سال تحصیلی ۸۸-۸۹ در دو درس علوم تجربی و ریاضی دوره راهنمایی پایه اول راهنمایی شروع شد. امسال نیز در پایه دوم راهنمایی پیگیری شد و قرار بر این است که در سال تحصیلی آینده این طرح در پایه سوم راهنمایی نیز به اجرا درآید.

این طرح به صورت آزمایشی بوده و هدف از این طرح آشنایی بیشتر دانش آموزان با محیط زندگی و بومی کردن دانسته های دانش آموزان است.

شنیده ها حاکی از این است که این طرح بعد از اینکه دانش آموزان عزیزمان در آزمون های بین المللی  ( آزمون تیمز ) که بیشتر به کارهای عملی و پروژه بها داده می شود تا حفظ انبوهی از مطالب رتبه های ضعیفی کسب کردند به اجرا در آمده.( در دوره راهنمایی رتبه ۳۷ از بین ۴۱ کشور و در دوره ابتدایی رتبه آخر از بین ۲۵ کشور ) با توجه به کسب رتبه های بسیار ضعیف دانش آموزان کشورمان مسئولان بر آن شدند تا فکر چاره کنند و رتبه های کسب شده دانش آموزان را در آزمون های بین المللی ارتقا دهند !!!

نکته این جا است که همه ما این را می دانیم که با این روش آموزش در کشور تا هزاران سال دیگر هم ما نمی توانیم در این آزمون ها رتبه بیاوریم گذشته از این عجیب تر این است که آزمون های بین المللی باید تلنگری به ما بزنند تا ما به فکر اوضاع آموزشی در کشورمان باشیم ......... !!!!!!

امید است با اجرای هر چه بهتر این طرح ها هر چه بیشتر اوضاع نابسامان آموزش را بهبود بخشد تا دانش آموزان هر چه بیشتر با مدرسه و درس قهر نکنند و اندک تمایلی که به درس خواندن دارند از بین نرود. 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۸۹ساعت 1:24  توسط محمد خادمی  |